ביום ד', ה-16.12 בשעה 17:00 יתקיים זו השנה השביעית, טקס הענקת מלגות הצטיינות מקוון של המכללה האקדמית ספיר ועמותת "חברים למען החברה".

הטקס יתקיים במעמד נשיא המכללה פרופ' שי פלדמן והנהלת המכללה, חברי וידידי העמותה, הסטודנטים, המלגאים וכן תלמידי התיכון ובני משפחותיהם.

במסגרת הטקס, יוענקו מלגות ל-12 סטודנטים מצטיינים ופעילים חברתיים במכללה האקדמית ספיר. כמו כן, יוענקו מחשבים ניידים לתלמידים מצטיינים מכיתות התיכון של ביה"ס התיכון המקיף ע"ש גוטווירט בשדרות.

עמותת "חברים למען החברה", אשר הוקמה על ידי ותיקי מערכת הביטחון, פועלת בעיר שדרות בעיקר בתחום החינוך הלא פורמאלי ומתמקדת בילדים ובנוער בסיכון ממשפחות במצוקה. כמו כן, העמותה מעניקה מחשבים ניידים לתלמידי תיכון מצטיינים בשדרות ומסייעת לכלל תלמידי בתי הספר בעיר, בשיתוף פעולה עם מוסדות וארגונים שונים. העמותה פועלת במכללה האקדמית ספיר כבר שש שנים ומעניקה מלגות לסטודנטים מצטיינים תושבי שדרות.

את פעילותם הם מקדישים לזכר שני חברים שלהם שנפטרו מר יעקב אלוני ז"ל, לוחם שייטת וצייר  ותא"ל שמואל רשף ז"ל, לשעבר קצין תותחנים ראשי. שניהם נפטרו מסרטן.

אלון גייר, דיקן הסטודנטים, המכללה האקדמית ספיר: "כזו עקביות ונחישות של עמותת "חברים למען החברה" היא נדירה ומיוחדת. במשך למעלה מעשור, ממקדים החברים את המאמצים בסיוע לשדרות ולתושבי שדרות. כך הם חברו ליקירי האזור וחברים אישיים של כולנו. הם כולם היו בתפקידים בכירים במערכת הביטחון והמחויבות לחברה הישראלית היא קודש הקודשים עבורם. הם מדברים מעט ועושים הרבה - מעניקים מלגות לעשרות סטודנטים ותלמידי תיכון ורהבים אחרים, וכל זאת ללא פרסום ומתוך מחויבות אישית עמוקה".

More News

מצוינות אקדמית

שני מינויים מעוררי גאווה הוכרזו לאחרונה במכללה האקדמית ספיר. אורית נוטמן שורץ, פרופ' חבר במחלקה לעבודה סוציאלית במכללת ספיר מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' מן המניין ועינת לחובר מרצה בכירה במחלקה לתקשורת מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' חבר. פרופ' אורית נוטמן שורץ סיפרה בהמשך למינוי: "בשנת 2003, לאחר קבלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית, הוזמנתי להקים את בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר וכיהנתי כראשת בית הספר בעשור הראשון לקיומו.

גברים נעלמים

חדש על המדף: גברים נעלמים עגונות במרחב האשכנזי 1850-1648 ספר חדש לד"ר נועה ששר, מרצה במחלקה לתרבות- יצירה והפקה גברים נעלמים מגולל את סיפוריהן של נשים עגונות שחיו במרחב האשכנזי (מרכז אירופה ומזרחה) בשנים 1850-1648. הוא מתאר את הנסיבות הקשות שבהן הפכו לעגונות ופורשׂ לעיני הקוראים את הדרמה האנושית וההלכתית של העיסוק בהתרתן מכבלי העיגון. באמצעות בחינה מקיפה של מגוון מקורות – פנקסי קהילות ובתי דין, ספרי שאלות ותשובות, מכתבים ועוד – נועה ששר קוראת תיגר על התפיסה הנפוצה כאילו פוסקים לאורך הדורות עשו ככל יכולתם להתיר עגונות ולמזער את סבלן.