יוזמה של סטודנטים למשפטים להנגשת עולם המשפט לציבור הרחב עונה על צורך ממשי בתקופת הקורונה

Quick Law – פלטפורמה אינטרנטית שתחבר בין עורכי דין לבין לקוחות עם שאלות משפטיות פשוטות

המיזם פותח במסגרת המרכז לחדשנות ויזמות  - ח"י בספיר

סקר שנערך בתחילת השנה במכללה האקדמית ספיר בקרב למעלה מ-150 אנשים באזור הדרום הראה כי אזרחים רבים נמנעים מצריכת שירותים משפטיים כאשר הם נתקלים בבעיה משפטית פשוטה.  הסיבות המרכזיות לכך הן מחסור כלכלי, מחסור בזמן וקושי בנגישות.

נתונים אלו הובילו את אסף שני (26), לין בקשי (23) ובטי גלר (23), סטודנטים למשפטים במכללה האקדמית ספיר, ליזום פלטפורמה אינטרנטית שתנגיש את עולם המשפט לאזרחים. האפליקציה פותחה במסגרת מעבדת החדשנות והיזמות במשפט במכללת ספיר, סביב סבב הלחימה האחרון בנובמבר. בהתאם לכך, הפיילוט היה ממוקד לתושבי עוטף עזה ומטרתו הראשונית הייתה ייעוץ משפטי חינם לתושבי האזור שסובלים כבר שנים מהמצב. משבר הקורונה טרף את הקלפים ובהיערכות זריזה שינו היזמים הצעירים את מוקד הפעילות כך שיהיה רלוונטי לתקופה המאתגרת. בימים אלו, האתר נותן מענה משפטי חינמי לתושבים שפוטרו מעבודתם, שהוצאו לחל"ת או נפגעו כלכלית בשל המשבר.

כהתחלה, השירות מוצע דרך אתר אינטרנט ותשובת עורכי הדין מתקבלת ישירות למייל הלקוחות. עורכי הדין שלוקחים חלק במיזם בהתנדבות הם בעלי משרדים באזור הדרום וכן כמה משרדים גדולים מאוד מהמרכז.

הכוונה בעתיד היא הקמת צ'אט בו אזרחים יוכלו להתייעץ עם עורכי דין באופן ישיר במחיר נגיש לכל כיס. עורכי הדין ידורגו על ידי הלקוחות בתום כל שיחה, וכך יתומרצו להעניק שירות משפטי מקצועי. ככל שיקבלו עורכי הדין דירוג גבוה יותר, יועברו אליהם יותר שאלות. מדובר ב-WIN-WIN SITUATION: עורכי הדין מהפריפריה וגם מהמרכז ירחיבו את מעגל לקוחותיהם והלקוחות יהנו מקבלת ייעוץ משפטי מהיר, מתאים ונוח - ובמחיר הוגן לכל אדם.

עורכי הדין שלוקחים חלק במיזם יזכו להרחיב את הנגשתו של עולם המשפט לאזרחים ולסייע לאזרחים מעוטי יכולת. בימים אלו, בהם אזרחים רבים מתמודדים עם חוסר ודאות משפטית עקב משבר הקורונה, חשיבותו של המיזם גדולה מתמיד.

אסף שני, מייסד ומנכ"ל Quick Law: "כסטודנטים למשפטים חשוב לנו להנגיש את המשפט לכל אזרח בצורה נוחה. מתוך הלימודים והעבודה עם תושבי הדרום, הבנו שיש צורך אמיתי בפלטפורמה נוחה שתחבר בין פונים לעורכי דין לטובת מענה על שאלות משפטיות, דבר שלא קיים כפלטפורמה ייעודית בישראל עד היום. מטרת האתר שבנינו היא חיבור בין עורכי הדין לפונים באופן מקוון. גילינו שמרבית הפניות מגיעות מאזור הפריפריה בדרום וגם מאזור המרכז. בימים אלו, בשל משבר הקורונה השירות ניתן ללא עלות, בהמשך יגבה תשלום הוגן. יחד עם זאת, נשאף תמיד לתת מענה חינמי לאנשים מעוטי יכולת, גם בעתיד".

ד״ר יופי תירוש, ראש בית הספר למשפטים במכללת ספיר: ״Quick Law הוא מיזם המשקף באופן מושלם את העקרונות המובילים אותנו בספיר: אנחנו שמים דגש על מודעות חברתית, הגדלת הנגישות למשפט ולזכויות, חיזוק איזור הדרום, חדשנות ויזמות ולמידה מעשית ויישומית ועבודה בשיתוף פעולה. אני גאה מאוד באסף, לין ובטי, וצופה שפרוייקט ח״י בספיר יניב עוד הרבה יוזמות שישפרו את חיי כולנו״.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

שותפים לדרך: תכנית מנטורינג חדשה לסטודנטים בשנה א'

משרד דיקן הסטודנטים והמינהל האקדמי בספיר, גאים להשיק תכנית חניכה חדשה - "שותפים לדרך". התוכנית מיועדת לכלל הסטודנטיות והסטודנטים לתואר ראשון בשנה א'. מטרת התכנית להקל על הסטודנטים בשנתם הראשונה ללימודים.  השנה, יותר מתמיד, עם המעבר ללימודים מקוונים, עומדים בפני הסטודנטים החדשים אתגרים משמעותיים בהשתלבותם בחיים האקדמיים והחברתיים בקמפוס ספיר.  תוכנית "שותפים לדרך" תסייע בקליטתם הראשונית בחיים האקדמיים ותאפשר להם השתלבות מיטבית בקמפוס. במסגרת התכנית, כל קבוצת סטודנטים בשנה א' מכל מחלקה, תקבל חונכת או חונך בשנים מתקדמות מאותה המחלקה.

ננעל פסטיבל קולנוע דרום

פסטיבל קולנוע דרום ה-19, של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, ננעל בהצלחה גדולה והיה לפסטיבל הקולנוע היחיד בישראל שהתקיים במתכונת פיזית ב-2020 פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי ה-19, של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, ננעל ביום חמישי האחרון בהקרנה מרגשת של סרט הביכורים של יעל אבקסיס "ריימונד אל בידוואיה" והופעה של אגדת הזמר המרוקאי ריימונד אבקסיס, בדרייב אין שבמכללת ספיר. 105 סרטים ישראלים, סרטים קצרים, סרטים בינלאומיים, פוקוס קולנוע חרדי ייחודי ופרויקטים של בית הספר במכללת ספיר, שהוקרנו במשך 7 ימים בדרייב אין, בהקרנות אינטימיות באיזור ובאירועי אונליין ייחודיים. תמיר הוד, מנה