יוזמה של סטודנטים למשפטים להנגשת עולם המשפט לציבור הרחב עונה על צורך ממשי בתקופת הקורונה

Quick Law – פלטפורמה אינטרנטית שתחבר בין עורכי דין לבין לקוחות עם שאלות משפטיות פשוטות

המיזם פותח במסגרת המרכז לחדשנות ויזמות  - ח"י בספיר

סקר שנערך בתחילת השנה במכללה האקדמית ספיר בקרב למעלה מ-150 אנשים באזור הדרום הראה כי אזרחים רבים נמנעים מצריכת שירותים משפטיים כאשר הם נתקלים בבעיה משפטית פשוטה.  הסיבות המרכזיות לכך הן מחסור כלכלי, מחסור בזמן וקושי בנגישות.

נתונים אלו הובילו את אסף שני (26), לין בקשי (23) ובטי גלר (23), סטודנטים למשפטים במכללה האקדמית ספיר, ליזום פלטפורמה אינטרנטית שתנגיש את עולם המשפט לאזרחים. האפליקציה פותחה במסגרת מעבדת החדשנות והיזמות במשפט במכללת ספיר, סביב סבב הלחימה האחרון בנובמבר. בהתאם לכך, הפיילוט היה ממוקד לתושבי עוטף עזה ומטרתו הראשונית הייתה ייעוץ משפטי חינם לתושבי האזור שסובלים כבר שנים מהמצב. משבר הקורונה טרף את הקלפים ובהיערכות זריזה שינו היזמים הצעירים את מוקד הפעילות כך שיהיה רלוונטי לתקופה המאתגרת. בימים אלו, האתר נותן מענה משפטי חינמי לתושבים שפוטרו מעבודתם, שהוצאו לחל"ת או נפגעו כלכלית בשל המשבר.

כהתחלה, השירות מוצע דרך אתר אינטרנט ותשובת עורכי הדין מתקבלת ישירות למייל הלקוחות. עורכי הדין שלוקחים חלק במיזם בהתנדבות הם בעלי משרדים באזור הדרום וכן כמה משרדים גדולים מאוד מהמרכז.

הכוונה בעתיד היא הקמת צ'אט בו אזרחים יוכלו להתייעץ עם עורכי דין באופן ישיר במחיר נגיש לכל כיס. עורכי הדין ידורגו על ידי הלקוחות בתום כל שיחה, וכך יתומרצו להעניק שירות משפטי מקצועי. ככל שיקבלו עורכי הדין דירוג גבוה יותר, יועברו אליהם יותר שאלות. מדובר ב-WIN-WIN SITUATION: עורכי הדין מהפריפריה וגם מהמרכז ירחיבו את מעגל לקוחותיהם והלקוחות יהנו מקבלת ייעוץ משפטי מהיר, מתאים ונוח - ובמחיר הוגן לכל אדם.

עורכי הדין שלוקחים חלק במיזם יזכו להרחיב את הנגשתו של עולם המשפט לאזרחים ולסייע לאזרחים מעוטי יכולת. בימים אלו, בהם אזרחים רבים מתמודדים עם חוסר ודאות משפטית עקב משבר הקורונה, חשיבותו של המיזם גדולה מתמיד.

אסף שני, מייסד ומנכ"ל Quick Law: "כסטודנטים למשפטים חשוב לנו להנגיש את המשפט לכל אזרח בצורה נוחה. מתוך הלימודים והעבודה עם תושבי הדרום, הבנו שיש צורך אמיתי בפלטפורמה נוחה שתחבר בין פונים לעורכי דין לטובת מענה על שאלות משפטיות, דבר שלא קיים כפלטפורמה ייעודית בישראל עד היום. מטרת האתר שבנינו היא חיבור בין עורכי הדין לפונים באופן מקוון. גילינו שמרבית הפניות מגיעות מאזור הפריפריה בדרום וגם מאזור המרכז. בימים אלו, בשל משבר הקורונה השירות ניתן ללא עלות, בהמשך יגבה תשלום הוגן. יחד עם זאת, נשאף תמיד לתת מענה חינמי לאנשים מעוטי יכולת, גם בעתיד".

ד״ר יופי תירוש, ראש בית הספר למשפטים במכללת ספיר: ״Quick Law הוא מיזם המשקף באופן מושלם את העקרונות המובילים אותנו בספיר: אנחנו שמים דגש על מודעות חברתית, הגדלת הנגישות למשפט ולזכויות, חיזוק איזור הדרום, חדשנות ויזמות ולמידה מעשית ויישומית ועבודה בשיתוף פעולה. אני גאה מאוד באסף, לין ובטי, וצופה שפרוייקט ח״י בספיר יניב עוד הרבה יוזמות שישפרו את חיי כולנו״.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

השקת מגזין מעמול 11

השבוע הושק גיליון 11 של המגזין ״מעמול״, על מרפסת הגג הנפלאה של תיאטרון הסימטה ביפו, על רקע הים והשחפים. היה חשמל של התרגשות באוויר. מעמול הוא מגזין תרבות היוצא לאור כל שנה, פרי עבודה של צוות סטודנטים במחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללת ספיר, שהיו במשך שנה הכותבים, העורכים, המשכתבים והצלמים של החוברת, ותיפקדו כמערכת מגזין לכל דבר. הסטודנטים במסגרת סדנת "מגזין תרבות" בהנחייתם של בני ציפר ואסף סעדון כותבים ומפיקים את המגזין במהלך שנת הלימודים השנייה שלהם במסגרת התואר הראשון. המגזין הפעם עשיר ועבה ומרגש במיוחד, כיוון שנוצר בתקופה הקשה של משבר הקורונה.

דנה רכטמן מונתה למנהלת האגף לפיתוח משאבים וקשרי חוץ

"אני גאה להצטרף למכללה האקדמית ספיר, שמגשימה את הסיפור הציוני. ספיר היא ישראל כמו שכולנו רוצים לראותה. אפעל לקרב את הקהילה הישראלית למכללה ולתרום לפיתוחה".   לרכטמן ניסיון רב שנים בקשרי חוץ ובפיתוח משאבים באקדמיה. קודם לכן, היא שימשה כסמנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב. היא בעלת תואר ראשון ביחסים בינ"ל ובשפה וספרות צרפתית באוניברסיטה העברית, ובעלת תואר שני בתקשורת פוליטית בתכנית למנהלים באוניברסיטת תל-אביב.