חדשנות ויזמות בספיר
מי אנחנו?
ח"י בספיר הינו מרכז אקדמי ליזמות וחדשנות. בליבת העשייה מצויה תכנית שנתית פורצת דרך, הכוללת מעבדות חדשנות ויזמות, המקדמות פיתוח מיזמים של סטודנטים, מרצים, עובדי מכללה ותושבי הסביבה יחד עם שותפים מן התעשייה.
המעבדות מנוהלת על ידי המחלקות האקדמיות וממוקדות בתחומי התוכן שלהן: חדשנות במשפט, פסיכולוגיה וחינוך, עירוניות דיגיטלית, אגריטק, תרבות, עולם המשחק (גיימינג), אתגרים בתעשייה, חדשנות בעולם המידע, פורמטים ותוכן טלויזיוני.
לצד המעבדות, פועלות קליניקות: שיווקית, כלכלית, בית תוכנה ופרקטיקה משפטית. הקליניקות פועלות כחברות ייעוץ, המנוהלת על ידי המחלקה האקדמית הרלבנטית והן מספקות לצוותי הפיתוח במעבדות ולמיזמים חיצוניים תמיכה מקצועית בתחום המומחיות שלהן.
מרכז ח"י בספיר הינו חוד חנית לאקדמיה, המייצר מפגש אמיתי ורלוונטי ביותר, בין הסטודנטים לתעשייה ואתגריה ומקנה להם מיומנויות לעבודה והתפתחות בעולם החדש.
התכנית האקדמית
מה קורה במרכז ח"י בספיר?
![פרויקט מגנה](/sites/default/files/styles/box_1x2_homepage/public/2024-07/WhatsApp%20Image%202024-06-25%20at%2015.26.43.jpeg?itok=d0oK_NZ5)
08.07.24
חדשנות ויזמות בספיר
-
07.07.24סטודנטיות וסטודנטים ממרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר 30 פרויקטים ייחודיים בסימן שיקום עוטף עזה לאחר האסון של ה-7 באוקטובר. מרכז החדשנות והיזמות של המכללה האקדמית ספיר, ח"י בספיר, ערך כנס "דמו דיי" בו הוצגו 30 פרויקטים ייחודיים פרי יצירתם של כ-150 סטודנטים מכלל מחלקות המכללה. הסטודנטים והסטודנטיות, שעבדו במהלך השנה האחרונה ב-8 מעבדות שונות מתחומי טכנולוגיות המידע, תחומי המשפט, אתגרים בתעשייה, הגיימינג ועוד, התמקדו באיתור הצרכים ואתגרים של תקומת הנגב המערבי לאחר אסון ה-7 באוקטובר.
-
09.05.24במסגרת הקורס "חשיפה לעולם היזמות" של ח"י בספיר, התארחו השבוע בגוגל תל אביב כ-50 סטודנטיות וסטודנטים מהחברה הערבית ליום שכולו השראה, יזמות, חדשנות והייטק. בסיור פגשו הסטודנטים והסטודנטיות יזמים מהחברה הערבית ושמעו על סיפור השתלבותם בעולם הייטק בישראל. בנוסף, התנסו בסדנה לייצוג עצמי וקידום קריירה. הסיור הוא חלק מהקמת מעבדת חדשנות בתחום הרפואה שתוקם בשנה הבאה במרכז החדשנות של המכללה ותנוהל ע"י ד"ר האמה אבו קישק. במעבדה ישולבו דמויות מעולם הרפואה, מב"יח ברזילי ומשירותי בריאות "כללית" יחד עם סטודנטים וסטודנטיות, ובה יפתחו מיזמים בתחום.
-
28.03.24באירוע האקתון DisasterTech בנושא התמודדות עם אתגר השיטפונות העולמי, שנערך השבוע (שלישי) במרכז לחדשנות ויזמות במכללה האקדמית ספיר, זכו קבוצת הסטודנטים: שי מנשרי, עירית חולי נחום, איתי זסלבסקי וברק ספיר בפרס על הפתרון שהעלו.
הפעילויות שלנו
![לוגו המועצה האזורית שער הנגב](/sites/default/files/2021-07/Shaar_Hanegev_Council_logo.png)
![לוגו אשכול רשויות נגב מערבי](/sites/default/files/2020-09/Western_Negev_logo.png)
![לוגו תק 7 חדשנות נגה](/sites/default/files/2020-09/Tech_7_Innovation_logo.png)
![לוגו סאות אפ](/sites/default/files/2020-09/Southup_logo.png)
![לוגו סורוקה המרכז הרפואי האוניברסיטאי](/sites/default/files/2020-09/Soroka_logo.png)
![לוגו איגוד התעשייה הקיבוצית](/sites/default/files/2020-09/Kibutz_Industries_Union_logo.png)
![לוגו נתיבי ישראל](/sites/default/files/2020-09/Israels_Routes_logo.png)
![לוגו הרצוג פוקס ונאמן משרד עורכי דין](/sites/default/files/2020-09/Herzog_Fox_%26_Neeman_logo.png)
![לוגו יזמות עתיד](/sites/default/files/2021-07/Future_Initiatives_logo.png)
![לוגו כללית שירותי בריאות](/sites/default/files/2020-09/Clalit_logo.png)