מרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר במכללה האקדמית ספיר מסכם שנה

השבוע התקיים אירוע סיכום שנה מקוון של מרכז החדשנות והיזמות ח"י בספיר במכללה האקדמית ספיר, האירוע התקיים בנוכחות פרופ׳ שי פלדמן, נשיא המכללה האקדמית ספיר, פרופ׳ ניר קידר, המשנה לנשיא ומר ניסים בר-אל, יו״ר מרכז ח"י בספיר וחבר ועד המנהל.

במסגרת האירוע הוצגו 33 מיזמים מרשימים של הסטודנטים ב-5 חדרי זום מקבילים אל מול 24 שופטים בהם יזמים, סטראטפיסטים, ראשי רשויות, מנכ"לי קרנות ועוד. 

בין המיזמים שהוצגו: Price Backers - מיזם לביצוע החזרים כספיים בגין רכישות באינטרנט; Reviews Before - מערכת לריכוז המלצות על בתי מלון; קהילת רותם - מסגרת לטיפול באימהות חד הוריות מכורות לסמים וילדיהן; קולטורה - מועדון חברים של גופי התרבות בפריפריה הדרומית; 2Shelter – מיזם למציאת מרחבים מוגנים בזמן אמת; I am 2  - יישום דיגיטלי לפיתוח התחום הרגשי-חברתי בקרב ילדים; תמיד איתך - כפתור מצוקה לנערות בדואיות.

פרופ' ניר קידר, משנה לנשיא המכללה האקדמית ספיר: "מרגש לראות את החזון של חדשנות ויזמות באקדמיה מתגשם לנגד עינינו. למעלה מ-30 מיזמים שונים המחוברים לתעשיות השונות המבקשים להשפיע על סדר היום הכלכלי-חברתי תרבותי, אשר ממצבים את ספיר בחזית החדשנות האקדמית".

ד"ר דן קאופמן מנהל תכנית ח"י בספיר: "הוכחנו השנה כיצד מצליחים הסטודנטים להפוך רעיונות למיזמים בעלי שווי פוטנציאלי של מיליונים. מבין המיזמים שפותחו במהלך השנה, נלווה לפחות 5 מיזמים  במהלך הקיץ במטרה להופכם לחברות ממשיות. מודל העבודה של המעבדות המלוות בקליניקות מקצועיות מוכיח את עצמו"

ח”י בספיר הינה תכנית יזמות אקדמית פורצת דרך, הכוללת 11 מעבדות חדשנות ויזמות, המקדמות מיזמים של סטודנטים, מרצים, עובדי מכללה ותושבי הסביבה יחד עם שותפים מן התעשייה. המעבדות מנוהלת על ידי המחלקות האקדמיות וממוקדת בתחומי התוכן שלהן: בריאות דיגיטלית, מיזמים לקידום צעירות, עולם העבודה העתידי, חדשנות במשפט, פסיכולוגיה וחינוך, קהילות חכמות בפריפריה, פיתוח קהלים לתרבות בפריפריה, עולם המשחק (גיימינג), אתגרים בתעשייה, פורמטים ותוכן טלוויזיוני, פינטק ותחבורה חכמה בשיתוף עם נתיבי  ישראל. לצד המעבדות, פועלות 4  קליניקות: משפטית, שיווקית, כלכלית ובית תוכנה. הקליניקות פועלות כחברת ייעוץ המנוהלת על ידי המחלקה האקדמית הרלבנטית והן מספקות לצוותי הפיתוח במעבדות תמיכה מקצועית בתחום המומחיות שלהן.

מרכז ח”י בספיר הינו חוד חנית לאקדמיה המייצרת שיטת הוראה חדשנית וחיבור ממשי בין ידע תיאורטי לבין טכנולוגיה ואימפקט חברתי.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

מובילים בבחינות מועצת רואי החשבון

המכללה האקדמית ספיר מובילה בנתוני המעבר של הבחינה החיצונית של מועצת רואי החשבון בחשבונאות פיננסית מועצת רואי החשבון פרסמה השבוע את תוצאות נתוני המעבר בבחינה החיצונית של מועצת רואי החשבון בחשבונאות פיננסית. על פי התוצאות, המחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר בין המוסדות המובילים עם שיעור עוברים של 89% - כאשר שמונה מתוך תשעת הנבחנים עברו בהצלחה את הבחינה. ד"ר שרון חדד, ראש המחלקה לכלכלה: "התכנית לחשבונאות של המחלקה לכלכלה בספיר הוכיחה פעם נוספת שהיא בין התוכניות הטובות בארץ ללימודי חשבונאות.

מוסד מצטיין

המכללה האקדמית ספיר דורגה כמוסד מצטיין בסקר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות 2020. סקר של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות לשנת 2020, מציב את המכללה האקדמית ספיר ברשימת המכללות המצטיינות, במדד שביעות הרצון מאיכות ההוראה. במסגרת הסקר, הסטודנטים נתבקשו לדרג את שביעות הרצון במוסדות השונים, בשקלול כלל הסעיפים בהם: רמת הקורסים, תכנית הלימודים, רמת המרצים והמתרגלים ועוד. המכללה האקדמית ספיר דורגה במקום השלישי מבין המכללות המתוקצבות בהן סטודנטים הביעו את רמת שביעות הרצון הגבוהה ביותר מאיכות ההוראה עם ציון של 3.04. פרופ' ניר קידר, המשנה לנשיא בספיר הביע סיפוק רב מתוצאות הסקר: "גאווה גדולה עבור המכללה האק